Annons:
| SpråkElit i Malmö | |
| SpråkElit erbjuder språkutbildningar och översättningar för företag och privatpersoner. | ![]() |
| PBK Outsourcing | |
| Effektivisera dina ekonomiprocesser med PBK Outsourcing. Fakturering, inkasso, löner, redovisning, digitalisering av inkommande fakturor. | ![]() |
| A B C-Tryckeriet AB | |
| ABC-Tryck hjälper dig/er att skapa rätt profil med snabb leverans och bra priser. | ![]() |
| Hembad Sverige AB | |
| Tänker du renovera, förnya eller bygga nytt då har vi produkterna för dig. Både för Proffs och Hemmafixare! | ![]() |
| Bazula.se | |
| Köp din Apple iPad2 hos oss på Bazula.se! | ![]() |
Annons:
- Cool som Clooney (16:41)
- Lindahl rådgivare till ICE (15:16)
- Balder gör nyemission (14:43)
- ”Hotell och bostäder inte primära för oss” (14:31)
- Nordic Capital-bolag byter CFO (10:18)
- ”Jag vill hitta något jag brinner för” (09:46)
- Newsec rådgivare till Estancia (09:26)
- Dimons nya M&A-kungar (09:22)
- Avanza värvar Pagrotsky (08:53)
- Hemsö köper skola (08:19)
Annons:
Annons:
2012-09-26 | 09:06
Morgan Stanley tar bort
Smith Barney
Bankens förmögenhetsförvaltning kommer nu att heta Morgan Stanley Wealth Management.
Nu är det officiellt att Morgan Stanley tar bort namnet Smith Barney från sin förmögenhetsförvaltningsenhet. Morgan Stanley köpte Smith Barney av Citigroup under finanskrisen, och har under tre år köpt upp fler och fler andelar för att kunna integrera Smith Barney med banken. Det fd Citigroup-mäkleriet är ett av många som nu har försvunnit efter finanskrisen. Mäkleriet har 17.000 finansiella rådgivare på 740 olika kontor, och kommer nu att döpas om till Morgan Stanley Wealth Management. Detta blev allmänt känt igår genom ett uttalande av banken, skriver Financial Times.
– Då vi samlas under ett namn, når vi höjdpunkten på vår treåriga insats att integrera två enastående verksamheter, säger James Gorman som är chief executive på Morgan Stanley till Financial Times.
– Då vi samlas under ett namn, når vi höjdpunkten på vår treåriga insats att integrera två enastående verksamheter, säger James Gorman som är chief executive på Morgan Stanley till Financial Times.
Annons:
Annons:
Annons:
Annons:
|
|
|
|
|
|
Annons:
|
|
|
|
|
|
Annons:
Annons:
































